Yorumların blogunuz üzerindeki etkileriSosyal Medya ve Yorumlar

Merhaba blogcular. Yorumların etkileri adlı ile başlık açtım. Yorumlar birçok blogcuların sitelerin , forumların tek silahıdır. Bu aracı faydalı kullanıma çevirebilmek sitenizin hit’ini artıracağı gibi PageRant değerinizide yükselteceğini biliyormuydunuz?

Sitenizin / blog’unuzun hit’ini öğrenebileceğiniz bir çok yolu vardır.Ancak ben herkesin bildiği fakat uygulama yapmadığı bir konudan bahsetmek istiyorum. 

Bu konulara kısa başlıklarla göz atalım ;

1. Yazdığımız yazıların altında görülen Yorumlar (Coment) butonları;

2. Alexa hit değerlerini sorgulama

3. Sitenize Alexa sayacı eklediyseniz alexa sitesinde sitenize yapılmayan yorumlar

4. Birçok site/blog ve sosyal medyada gördüğümüz beğendiğimiz konulara yapılan yorumlar

5. Yazınız ile ilgili bir okuyucunuzun site/blogunuza yaptığı yorumlar

1. Blogunuzda yazılarınızın altında görülen Yorumlar (Coment) butonu;

Günlerce emek vererek yazdığınız yazılarınıza bir kişi dahi yorum yazmamıştır.Bu konu çok doğal olarak sizi üzecektir.Ancak Dünyanın sonuda değildir.Peki siz birinden yorum beklerken, bloguna yada sitesine yazı yazan diğer yazarlara yorum yazıyormusunuz.

Eğer vereceğiniz cevap HAYIR ise sizede yorum yazan insanlar çok az olacaktır.Birçok bloglar yorumlarda site linkinin bırakılmasını sevmez.Çok da doğaldır.Yaptığınız yorum ile yazı arasında bir ilişki içermeyen bir yorumu site sahibi kabul etmeyebilir.Bende etmem.Yapacağınız yorum, yazı ile ilişkili ve gerçeği yansıtması gerekmektedir.Site linkinizi bıarakacaksanızda linkiniz sadece ana sayfanızı yansıtması gerekmektedir.Yoksa yorumunuz onaylanmayabilir.Burada önemli olan amaç ile aracı karıştırmamak gerekmektedir.

Yorum yazın, karşı blogu da sitenize davet edin.Sonuç olarak her iki tarafda kazanmış olacaktır.Her iki tarafda da link olacağından doğal link paylaşımı yapılmış olur.

Arama motarları yazılarınızı incelediğinde kasıtlımı değilmi zaten anlayabilmektedir. Yapılan yorumun değeri bırakma şeklinizdeki sadeliğe bağlıdır.

1. maddede açıkladığım konuya paralel olarak sitenizin gelişmesi istiyorsanız,hemen yorumlarınızı yazarak, sitenize/blogunuza  yorum yapılmasını sağlayabilirsiniz.

2. Alexa hit değerlerini sorgulama

Hit trafiğinizi sorgulama aracı olarak Alexa trafik aracını blogunuzda kullanabilirsiniz. Bağlantıya tıkladığınızda tarayıcınıza eklemeniz gerektiğini belirten bir uyarı alıyorsunuz.Gizlilik ilkeleri kurallarına uygunlugunu onaylayarak tarayıcınıza kurabilirsiniz.

Bu işlem size ne fayda sağlayacak. Eklentiyi kurduktan sonra tarayıcınızda mausu trafik sorgulama iconunun  üzerine getirdiğinizde blogunuzun yada sitenizin Dünya üzerindeki web uygulamanızın hangi safhada olduğunu göstermektedir.İcona tıkladığınızda siteniz ile ilgili detaylı bilgilere ulaşıyorsunuz.

Alexa Trafik Rank Sorgulama

3. Sitenize Alexa sayacı eklediyseniz alexa sitesinde sitenize yapılmayan yorumlar

Tarayıcınıza Alexa iconunu eklediniz işimiz bittimi ? Hemen cevaplıyorum Hayır. Alexa iconuna tıkladığınızda alexa sitesine giriş yapmış oluyorsunuz.Siteye giriş yaptığınızda sizi direk Trafik istatistikleri menüsüne götürüyor buradaki menüde Revievs (Yorumlar) yazan yere tıkladığınızda hiçbir yorumun yapılmadığını görüyorsunuz.Benimde bugüne kadar dikkat etmediğim bir konu.Ancak farkettiğim bu konuyu sizde farketmemiş olabilirsiniz. Burada ilk yorumu siz yapın.Açıklamalar mevcut.Fazla şişirmeden sade ve net bir açıklama olsun.Bu yorumlar sizin sitenize yapılan müracatları göstermekte.Burada yorumlar bütün Dünyada web üzerinde sergileniyor.Ne kadar çok yorum yapılırsa sitenizin değeriniz artıran bir alan. Yorum yapılması için arkadaşlarınıza önerebilirsiniz.Hadi ilk yorumu benim bloguma yaparak benimde sizin blogunuza yorum yapmamı sağlayın.Her yorum yapan diğer bloglarada yorum yapacaklarından kısa zamanda yorumlar dengeside kurulmuş olacak ve zincir halinde büyüyecektir.Resimde dikkat ederseniz yorum 1 görülmekte.E benim gibi sonradan farkedenler için görülecek olanda budur.Merak ettinizmi bu 1 yorum kime ait, tabiki bana.Birçok sitenin incelemesiniz yaptığımda bu rakam çok düşük demekki çok kişi farkında değil bu konunun.İlk farkedenlerden biri olmak için başlayabilirsiniz.

Alexa Trafik Rank

Sitenize Alexa trafik widgeti eklemek isterseniz yazımızı oluyarak işlemlerinize devam edebilirsiniz. Ayrıca Google sites ile site kurduysanız google sites JS kabul etmediğinden alexa bannerini google sites sitene ekle başlıklı yazımızı okuyarak nasıl ekleneceği hakkında bilgi alabilir.

Reklamlar

2 Replies to “Yorumların blogunuz üzerindeki etkileri”

    1. @selami @soysal arkadaşım bu tarz da PR yükseltme şansın yok.Olmazda.Google arama robatlarından fazla kafan çalışıyorsa tamam.Tavsiyem Web Yönetici Araçlarını izle.Google Kriterlerine bir bakman.Senin yaptığın uygulama tarzı ile ilgili bir madde var mı ? varsa banada haber ver.Spam yapmadığıma şükret.

      Beğen

UNUTMAYIN! YORUMLAR DİĞER KULLANICILARA YOL GÖSTERİR

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s