Blog Sayfalarla Menü Butonu nasıl yapılır


Blog Sayfalarla Menü Butonu nasıl yapılır. (Konu:24)

Blog editör yönetim panelimize geçiyoruz. Tasarım >Sayfalar>Yeni sayfa açıyoruz.Yukarıda gördüğünüz gibi yaklaşık 20 menü açabilirsiniz.Blogger sayfalar menüsünü önceleri 10 adet açabiliyorduk.Şimdi bu sayı 20 adede kadar yükseltilmiş.

Aşağıdaki resimdede görüldüğü gibi sayfalar kısmından yeni sayfa oluşturuyoruz.

Şimdi yapmamız gereken açılan sayfamıza vereceğimiz isim.Yukarıdaki menüde örneğin ben Hakkında yada Hakkımda diye bir menü oluşturmak ve bu menü içerisinde kendimi tanıtmak istiyorum.Sizde bu şekilde sayfalar açarak bir menü yaratabilir farklı isimlerde verebilirsiniz.Mesala Videolarınızı bu sayfa altında toplamak isteyebilirsiniz.Önce Hakkımda ismi ile bir menü açalım sonrada bir Video isminde bir menü  oluşturarak görüntüsüne bakalım.

Boş sayfa seçeneğine tıklıyoruz.İçerik editörümüz açılıyor.Başlık kısmına Hakkımda yazıyorum.İç kısmına da daha önceden hazırlamış olduğum kendi hakkımdaki yazıyı buraya kopyalayıp, yapıştırıyorum.

Diğeride Videolar ismi ile açtığımız sayfa menüsüydü.Bu kısmı daha önce anlatmıştık.Embed kodunu nasıl koymamız gerektiği videoyu nasıl eklememiz gerektiği hakkındaki yazımıza bakabilirsiniz.

Şimdi yaptığımız işlemi görelim.Resimlere baktığınızda Hakkımda ve Videolar sayfasından bir menü görünümü oluşturduğumuzu anlayacaksınız.Yazının üstüne tıklayıp görüntülere ulaşabilirsiniz.

Hakkımda ve Videolar

Şimdi bu uygulamamızın  farklı bir alternatifini  anlatmak istiyorum :

Yine aynı sayfalar kısmından Web adresi yazan yeri seçerek yapacağımız işlem aynı.Ancak uygulama farklı.

Bu  işlem sayfaya yazacağımız isme (etikete) bağlantı vererek tüm yazdıklarımızın yada yüklediğimiz videoların bu etiket ismi altında  toplanmasını sağlamak ve bir isme tıklandığında yüklediğimiz tüm içeriklerin o sayfada açılmasını sağlamak.Diğer anlatımla Kategorize etmek.

İlk nlattığımız kısıma tıklandığında eğer aynı yere bir içerik yazmadıysak sadece ilk yaptığımız işlem gözücektir.

Şimdiki yaptığımız işlemle resim, yazı, video, vs gibi işlemleri tek bir isme toplayarak  tıklandığında hepsinin görülnesini sağlamış olacağız.İlk okuduğunuzda biraz zor gelebilir ancak yapmaya çalışırsanız hemen anlayacaksınız.

1.Yine aynı yolu izleyerek sayfalara geliyoruz

2.Web adresini seçiyoruz

Açılan kutuda üst kısma bir isim veriyoruz.Bu isim altında ne kadar konu varsa toplamamız için.

Örnek benim ana sitemde (Bu deneysel sitem) Blog sitesi kurulumu diye başlık verdim. Resimde bunu nasıl yaptığımı inceleyelim.

Blog sitesi kurulumu

Sayfalar kısmında yapılmış resimli görüntüsü aşağı inceleyelim

Resimde görülen şeklin açıklama ve tam metin biçimini buraya yazalım.Sizde yaparken bu şekilde yapmaya özen gösterin.Harflerden biri hatalı oldumu etiket çalışmayabilir ve sayfa açmaz.Not:Resimde %20 gibi görülmesinin html dili ile ilgisi vardır.ş,ö,ü gibi harfleri algılamadığından kaynaklanmaktadır.Klavye dili olarak düşünürseniz daha iyi anlayacaksınız.

Menümüzün Başlığını yazalım :   Blog sitesi kurulumu ( Burada istediğim gibi aralık veriyorum.Web adresi kısmında bu aralık verilmeyecek bitişik olacak.Şimdi her ikisinide görelim.

Blog sitesi kurulumu  ( başlık Kısmı)

Web adresine yazdığımız kısım.

Son olarak ben blog sitesi kurulumu yazdım, siz moda, resim, heykeltraş gibi konularda yazabilirsiniz.

Başlık kısmına vereceğiniz etiket ne ise aynısı olamak kaydı ile yazdığınız yada yüklediğiniz videolarda veya resimlerde yazı içerik etiketleme kısmına yukarıdaki başlığı yazdığınızda tüm yazılarınız bu etiket altında toplanmış olacaktır.Yani etikete link vererek kategori yapmış oldum.

1. Yukarda başlık verdik

2.Web adresini yazdık 

işimiz bitti.Unutmayın hangi yazınıza bu etiketi uygulayacaksanız mutlaka etiketler kısmına yazmanız lazım.Resimde gösterdiğim gibi.

Reklamlar

5 Replies to “Blog Sayfalarla Menü Butonu nasıl yapılır”

  1. It’ll of as exceptional consumed and which your about transportable !
    Yazınızın içeriklehiç bir bağlantı yoktur.Bu tür konuların spam olabileceğini Alexa rantı 12.661 olan bir sitenin bilmemesine imkanda yoktur.Kaldıki botlarla gönderilen mesajların Google gözünde ne şekilde algılandığını web dünyası devamlı yazıyor.Lütfen botlarınızı kontrol ediniz.Spam algılanmak, akışment listesine girmekistemiyorsanız.Yazılarınızı kontrol altında tutunuz.Bu yazıyı bilginiz olması açısından şimdilik yaptığım değişikliklerle yayınlıyorum.Ama birdahi sefere farklı yayınlanacaktır bilgilerinize..

    Beğen

  2. These implement a regular force ,…
    Arkadaşlar reklam amaçlı saptırılmış yorumlarla siteyi yoketmeyin.Hiç bir amaca dayanmayan spam niteliğinde bir reklam yorumu.Akışmentten nasıl kaçtığınıda anlamam mümkün değil.Lütfen…. farklı işlemler yapmaya gerek duymayalım.

    Beğen

UNUTMAYIN! YORUMLAR DİĞER KULLANICILARA YOL GÖSTERİR

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s