Google web yazı tipleri


Yazı font

Google Web Fonts  ; Web fontları evet yanlış duymadınız arkadaşlar.Google web tasarımları için çalışmaların yapıldığı profesyonel tasarım ve geliştiricilerin web kullanımını kolay hale getirmek ve kaliteli web sayfalarının yapılmasını sağlamak için devamlı çalışma ve araştırmalarda bulunduğu bir blog sitesi.

Bir blog sitesinin gücünün ispatini bir kez daha  görüyoruz.

Web dediğimizde tek aklımıza gelen tasarım.Hergün binlerce web sitesine bakılır.Resimler, videolar, yazılar, yazı karakterleri ve biçimleri gibi birçok dökümanı sıralayabiliriz.

Web sitesi yapımında kullanılan araçların engel teşkil etmemesi, yazı tipleri, dizin oluşturma gibi herkesin kendi web sayfasını kaliteli yapabilmesi için bu Google Web Fonts bloguda böyle bir API hizmeti vermekte.

API hizmetleri Google sunucularında çalışmakta olup, hızlı ve güvenilir testlerden geçirilmektedir.Hemde hiçbir ücret talep etmeden.

Sizlerinde bu blogdan yararlanarak kaynak olarak kullanmanız herhalde çok sevindirici olur. Tüm bu hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Tamamen açık kaynak (Open Source) olarak çalışılmakta olup, bilgileriniz doğrultusunda sizlerinde katılımı ile çalışmalar yapabilmek için temasa geçebilirsiniz.

Yazı font

Yazı font

Reklamlar

UNUTMAYIN! YORUMLAR DİĞER KULLANICILARA YOL GÖSTERİR

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s