Tarayıcınızda Yan Uygulamaları Denetleyin (Resimli Anlatım)


Yan Uygulamalarınızı DENETLEYİN

Firefox yan uygulamalar

Tarayıcınızda firefox kullanıyorsunuz. 

Firefox yan uygulamalar
Bazı resimleri videoları açamadığınız mutlaka olmuştur. Devamlı uyarı alıyorsunuz, şunu yükle bunu yükle.Nerde ne yapacağınızıda bilmiyorsunuz. Mutlaka bu konuları yaşamış olmalısınız. Nedenini biliyormusunuzun ? Kesinlikle hayır olarak cevap verdiğinizi biliyorum. Bilgisayarı  kullanmayıda tam bilmiyorsunuz. Nerede ne yapmanız gerektiği konusunda yardım almak istediğinizde arkadaşınız da aynı konuda sıkıntılı. Birde okumayı sevmiyorsanız yada araştırma gibi bir alışkanlığınız da yoksa aşağıda açıkladığım konuları okuyarak bu sıkıntılardan kurtulabilir rahat rahat tarayıcınızı kullanabilirsiniz. Merak etmeyin çok uzun ve uğraş gerektiren anlatım değil bunlar.
Bu işlemleri yaptığınızda kendinizi çok daha mutlu hissedecek hatta arkadaşlarınızı arayarak sizde onlara yardım edeceksiniz.Bu bence çok büyük bir mutluluk.En azından ben böyle görüyorum.
Hadi bakalım dikkatlice bu basit adımlara bakalım ve bize ne gibi fayda sağlacak görelim.

Firefox yan uygulamalar
Frefox yardıma girin firefox hakkında kısma tıklayın karşınıza gelecek görüntüde kaç sürümü olduğunu görebilirsiniz. Sürümünüz eski ise hemen yeni sürüme yükleyebilirsiniz.
Peki şu anda tarayıcınız Mozilla Firefox 9.0.1 en son sürümü bilgisayarınıza yüklümü ? Yada en son sürümü ne ?

Firefox yardıma girin firefox hakkında kısma tıklayın karşınıza gelecek görüntüde kaç sürümü olduğunu görebilirsiniz. Sürümünüz eski ise hemen yeni sürüme yükleyebilirsiniz.

Firefox yan uygulamalarDurun daha bitmedi. Yeni sürümüde kurdunuz ancak işimiz bitmedi.Hani resimleri videoları flaş görüntüleri görselleri tam olarak görebilecekmisiniz. Hayır. Bazılarını görebilirsiniz, ancak herhangi bir siteye girdiğinizde göremeyeceklerinizde olacak.
Şimdi yeni tarayıcımızı kurduk sıra geldi.Uzantılar ve eklentilerin görüntülerin güncel olup olmadığına.Günümüz koşullarında her sn. de bir teknoloji ilerlemekte ve birçok sürümler güncellenmekte.Bizde bu yeni teknolojiyi takip edebilme açısından devamlı arada bir bu uzantı ve uygulamaları takip etmek zorundayız.Bilgisayarımızın sağlığı ve sağlıklı tarayıcı kullanabilmek adına bu kontrolleri yapmalıyız.Yapmak zorundayız.Yapmazsak internette olmamızın bir anlamı kalmaz.

Sürümümüzü kontrol ettik, hatta yeniledik. Bundan sonraki işimiz, yukarıdaki resimde yardımın hemen üsttünde Eklentiler yazan kısma tıklıyoruz.

Resim 2. Yan uygulamalar eklentiler hakkında açıklama

Bir önceki (28 No.) konumuzda Lightboxdan bahsetmiştik. Resme tıklayarak büyük izleyebilirsiniz.

Firefox yan uygulamalar

Yan uygulamalara tıklıyoruz.Karşımıza çıkan bencede en üstte sarı renkle belirtiğim yere tıklıyoruz.İşte Tarayıcımızın kullandığı tüm eklentilerin olduğu kısım bu kısmda bizi bilgilendiriyor.Hangi uygulamayı güncellememiz gerektiği, hangi uygulamanın güncel olduğunu görebiliyoruz.Üstteki sarı yere tıkladıktan sonra güncel olmayan konuma güncelle diye tıklıyoruz.Bir sonraki resim ve anlatımla devam edelim. Diğer oklarla gösterdiklerim eklenti ekleyebilme, eklenen eklentiler ve görünüm değişimleri ile ilgili alanlar.Bunlarıda incelemekte fayda var.

Resim 3. Yan uygulamaların güncel kontrolleri hakkında açıklama

Firefox yan uygulamalar

Yan Uygulamalarınızı DENETLEYİN

Üçüncü parti yan uygulamalarınızı güncel tutmanız Firefox’un güvenli ve sorunsuz çalışmasına yardımcı olur.

  • 1. adım: Bir yan uygulamayı güncellemek için Güncelle’ye tıklayın.
  • 2. adım: Önerilen tüm güncellemeleri tamamlayın ve daha sonra tarayıcınızı yeniden başlatın.

Yukarıda okuduğunuz şekilde bir yazı ile karşılacaksınız.

Resim 4. Yan uygulamaları güncelleyin hakkında açıklama

Bir önceki (28 No.) konumuzda Lightboxdan bahsetmiştik. Resme tıklayarak büyük izleyebilirsiniz.

Firefox yan uygulamalarBu bölümde tüm anlatım ve yardım kısmı mevcut.Siz sadece güncelle yazan yere tıklıyorsunuz.Güncel olarak yazıyorsa ellemeyin.Diğer kısımda araştır yazan yer farklı tarayıcıların güncellemesi olduğundan onaları size önermez.Önermememside çok doğal Dünya yarış içerisinde kim en iyi hizmeti verirse en çok kazancak kişi odur.Bu kural kalite kuralı ile birlikte çalışır.En iyi hizmet, en iyi kalite, en iyi bilgi.Olmazsa olmazlardandır.
Anlayamadığınız bir kısmı olursa yardım isterseniz, aşağıda comment yazan yerden mesaj bırakmanız, yada yukarıda özel iletişim kurmanız yeterli olacaktır.

Kaynak

Reklamlar

UNUTMAYIN! YORUMLAR DİĞER KULLANICILARA YOL GÖSTERİR

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s