Tumblr ile blog açmak


Tumblr Guney59 Paylaşım blogu

Tumblr ile bir blog’um olsun diyorsanız araştırıp yazdığım yazı tam size göre.Tumblr henüz Türkiyede pek bilenen bir servis değil.Birçok blog site paylaşımlarında bu ismi görmüş olabilirsiniz.Benimde dikkatimi çekti ve araştırdığımda Twitter, Msn, Likedin türevinde paylaşım ve blog sitesi kurabileceğiniz bir servis hizmeti vermekte.Hatta merakımı dahada ileri götürerek bir blog bile yaptım.Hemen aklınıza şu soru gelebilir.Bu kadar blogla nasıl uğraşırım.Kendi bloguma tam yazamıyorum.Birde bu blogumu açıp uğraşayım.Düşünce olarak bende aynı düşüncedeyim ancak blogunuzun geniş bir alanda okunması ve okuyucu kitlenizi geliştirme amacımız farklı alanlara yönelmelere neden olabiliyor.Diğer konu da Tumblr’de blog yazabildiğiniz gibi, blogunuzuda bir paylaşım iconu ile kendi blogunuzdan yazınızın aynısını gönderme şansınıza sahipsiniz. İşte benimde hoşuma giden tarafı bu oldu. Sizde inceleyerek kendi alanınızı geliştirmek isterseniz Tumblr istesine giriş yapıyorsunuz.Siteye üyelik işlemlerinizi bitirdiğinizde, artık bloglamaya başlayabilir veya blogunuzdaki yazınızı post edebilirsiniz.
Yapılacak işlemler ;
1. Siteye giriş için üyelik işlemleri
2. Blogunuzun “Başlık ismi, sizin belirleyeceğiniz blog URL’si

Resimde blog oluşturma kısmı örnek olarak görülmektedir.

Tumblr blog oluşturma

Blog da öne çıkan temaları inceleyebilir, Görünümü özelleştirebilirsiniz.Varsayılan olarak geri alabilir ve birçok değişiklik yapmanız mümkün.

Benim en çok hoşuma giden tarafı size verdiği sürükle bırak ile tarayısınıza kopyaladığınız kısa yol ile blogunuzdan yazılarınızın aynısını gönderebilmeniz.Ek bir uğraş gerektirmeyen bu özelliği ile paylaşım yapabiliyorsunuz.

Kumanda panelinden bir görüntü

Tumblr kumanda paneli

Guney59 Paylaşım adı ile açtığım blogumu inceleyebilirsiniz.

Reklamlar

2 Replies to “Tumblr ile blog açmak”

UNUTMAYIN! YORUMLAR DİĞER KULLANICILARA YOL GÖSTERİR

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s