Firefox Tarayıcı Yan Uygulamalarınızı Denetleyin


Firefox

Firefox Tarayıcı kullanıyorsanız tarayıcı ayarlarından

Yan Uygulamalarınızı Denetleyin

Bazı resimleri, videoları açamadığınız mutlaka olmuştur.Nedenini biliyormusunuz ? Okumayı sevmiyorsanız yada araştırma gibi bir alışkanlığınız da yoksa aşağıda açıkladığım konuları okuyarak bu sıkıntılardan kurtulabilir rahat rahat tarayıcınızı kullanabilirsiniz.

Firefox yardıma girin firefox hakkında kısmına tıklayın karşınıza gelecek görüntüde kaç sürümü olduğunu görebilirsiniz. Sürümünüz eski ise Mozilla Firefox ‘un en son sürümünü bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Resim 1: Firefox hakkında

Firefox hakkında

Yeni sürümüde kurdunuz ancak işimiz bitmedi.Hani resimleri videoları flaş görüntüleri görselleri tam olarak görebilecekmisiniz. Hayır. Bazılarını görebilirsiniz, ancak herhangi bir siteye girdiğinizde göremeyeceklerinizde olacak.

Şimdi yeni tarayıcımızı kurduk sıra geldi.Uzantılar ve eklentilerin görüntülerin güncel olup olmadığına.Günümüz koşullarında her sn. de bir teknoloji ilerlemekte ve birçok sürümler güncellenmekte.Bizde bu yeni teknolojiyi takip edebilme açısından devamlı arada bir bu uzantı ve uygulamaları takip etmek zorundayız.Bilgisayarımızın sağlığı ve sağlıklı tarayıcı kullanabilmek adına bu kontrolleri yapmalıyız.Yapmak zorundayız.Yapmazsak internette olmamızın bir anlamı kalmaz.

Sürümümüzü kontrol ettik, hatta yeniledik. Bundan sonraki işimiz, yukarıdaki resimde yardımın hemen üsttünde Eklentiler yazan kısma tıklıyoruz.Resim 2. Yan uygulamalar eklentiler hakkında açıklama

Yan uygulamalar eklentiler hakkında açıklama

Yan uygulamalara tıklıyoruz.Karşımıza çıkan bencede ,sarı renkle belirtiğim yere tıklıyoruz.İşte Tarayıcımızın kullandığı tüm eklentilerin olduğu kısım bu kısmda bizi bilgilendiriyor.Hangi uygulamayı güncellememiz gerektiği, hangi uygulamanın güncel olduğunu görebiliyoruz.Üstteki sarı yere tıkladıktan sonra güncel olmayan konuma güncelle diye tıklıyoruz.Bir sonraki resim ve anlatımla devam edelim. Diğer oklarla gösterdiklerim eklenti ekleyebilme, eklenen eklentiler ve görünüm değişimleri ile ilgili alanlar.Bunlarıda incelemekte fayda var.

Resim 3. Yan uygulamaların güncel kontrolleri hakkında açıklama

Yan uygulamaların güncel kontrolleri

Yan Uygulamalarınızı DENETLEYİN

Üçüncü parti yan uygulamalarınızı güncel tutmanız Firefox’un güvenli ve sorunsuz çalışmasına yardımcı olur.

  • 1. adım: Bir yan uygulamayı güncellemek için Güncelle‘ye tıklayın.
  • 2. adım:Önerilen tüm güncellemeleri tamamlayın ve daha sonra tarayıcınızı yeniden başlatın.                 

Yukarıda okuduğunuz şekilde bir yazı ile karşılacaksınız.

Resim 4. Yan uygulamaları güncelleyin hakkında açıklama

Yan uygulamaları güncelleyin

Bu bölümde tüm anlatım ve yardım kısmı mevcut.Siz sadece güncelle yazan yere tıklıyorsunuz.Güncel olarak yazıyorsa ellemeyin.Diğer kısımda araştır yazan yer farklı tarayıcıların güncellemesi olduğundan onaları size önermez.Önermemeside çok doğal. Dünya yarış içerisinde kim en iyi hizmeti verirse en çok kazancak kişi odur.Bu kural kalite kuralı ile birlikte çalışır.En iyi hizmet, en iyi kalite, en iyi bilgi.Olmazsa olmazlardandır.

Anlayamadığınız bir kısmı olursa yardım isterseniz, aşağıda comment yazan yerden mesaj bırakmanız yeterli olacaktır.

Reklamlar

UNUTMAYIN! YORUMLAR DİĞER KULLANICILARA YOL GÖSTERİR

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s