Chrome Yeni sürüm ve Tarayıcı Bilgileri


Google Chrome 19.0.1084.52 m Yeni sürüm

Google Chrome 19.0.1084.52 m Yeni sürüm değişimi ile birlikte, Ayarlar görüntüsünüde değiştirmiş.Görünümünü küçültmüş, tarayıcınızda arka plan uygulaması aktifse geçmiş sekmesinde internette giriş yaptığınız tüm linkler mevcut dakikasına kadar işlenmiş durumda.İstege bağlı bu linkleri kaldırabilir yada unuttuğunuz bir sayfaya tekrar giriş yapabilme seçeneğinin olması güzel olmuş. Google’un arka planda çalışma isteğine onay vermenizin bir faydasıda, kendi server’lerinde linkleriniz kayıtlı olmasından dolayı ön bellekten çok hızlı olarak tarayıcınızı  açabilme özelliğini taşımakta.Dilediğiniz zaman saatin yanındaki kutuları işaretleyerek istemediğiniz linkleri kaldırabilir yada tüm tarama verilerinizi temizleyebilirsiniz.

Ayarlar hesap özeti kısmını açtığınızda “Güvenlik amaçlı tekrar şifre girmeniz gerekli” Google hesabınız ile ilgili tüm verilerinize ulaşmanız mümkün.Bu kısımda birçok ayarları değiştirebilir veya inceleyebilirsiniz.Bu bölüm özel bilgiler kapsadığında olduğundan dolayı  resimlemeyi uygun bulmadım. Siz kendi bilgilerinizi inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki resimde hesap ayarları (1) madde no’su ve (2) madde no’su ile de yer imlerinizi senkronize edebileceğiniz alan gösterilmektedir.

Chrome Ayarlar

Hemen alt kısımda Gelişmiş ayarlarlar göster yazısına tıkladığınızda diğer ayarlara ulaşabilirsiniz.

Google Chrome nasıl güncellenir başlıklı yazımızı okuyarak sisteminizi güncelleyebilirsiniz.

Google Chrome kurduktan sonra yapılması gereken ayarlar, yazımızı inceleyerek güncel kalmaya çalışmanızı size önemle tavsiye edebileceğim bir konudur. Tarayıcınızda Google Chrome henüz kurmadı iseniz Google Chrome kurulum ve özellikleri yazımızı okuyarak farklı eklentileri de kurmanız mümkün.

Google Chrome tarayıcınızda devamlı kullandığınız site iconlarını ekleyerek kolay ulaşım için tarayıcınızı yapılandırın.

 site iconları

Zaman zaman tarayıcınızın ön belleği çok fazla bilgi depolaması yaptığında tarayıcınızdaki çerezleri çerezleri silmek isteyebilirsiniz.
Goole plus kullanıyorsanız ! Birçok ülke dillerini translate (çeviri) yapabilen eklentiyi bilgisayarınıza kurarak “çin, japon, ibranice, vs.” değişik ülke dillerini kendi dilinizde okuyabilir, hatta gmail mesaj servisinde yazışmalarda yapmanız mümkündür.
Eklentinin adı Google+ için Google Çeviri linkten giriş yaparak bilgisayarınıza kurun.
Tarayıcınızda ulaşamadığınız bir sitemi var ? Giriş yaptığınız halde açılmıyormu ? Bilgisayarınızda uygulayacağınız küçük bir ayarla “Google DNS ayarları” bütün sitelere giriş yapabilirsiniz.
Bir örnekle tarayıcınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.Aşağıda Google Sites ile yaptığım sitemin linki mevcuttur.Tıkladığınızda giriş yapamıyorsanız.DNS ayarlarınız yapılmamış demektir.Hemen DNS ayarlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.
Google Sites Linki :https://sites.google.com/site/adnanguney59/
Not:Link sadece deneme amaçlı verilmiştir.Siteye yönlendirme amaçlı değildir.Lütfen ön yargılı olmayınız.

Tarayıcınızda firefox kullanıyorsunuz.
Bazı resimleri videoları açamadığınız mutlaka olmuştur. Devamlı uyarı alıyorsunuz, şunu yükle bunu yükle.Nerde ne yapacağınızıda bilmiyorsunuz. Mutlaka bu konuları yaşamış olmalısınız. Nedenini biliyormusunuzun ? Firefoxyan uygulamanızı denetleyin başlıklı yazımızı inceleyiniz.

 Firefox Yan Uygulamalar

Evet arkadaşlar ; Chrome tarayıcı anlatımından yazımıza başladık.Ancak burada anlatılanlar ve verilen bağlantı linkleri, bilgisayarınızı ve tarayıcınızı en iyi konuma getirmeniz için hazırlanmıştır.

Umarım beğenirsiniz. Farklı bir fikriniz varsa lütfen yorum kısmından bilgi geçin. Yorum kısmına yazı yazarsanız yandaki email ile bilgilendir kısmına tıklayarak yazılanlardan haberiniz olmasını sağlayabilirsiniz.Dilediğiniz zaman eposta bilgilendirmesinden çıkabileceğinizi hatırlatmak isterim. 

Sağlıklı bilgisayar ve tarayıcı kullanmanız dileklerimle. 

Kolay gelsin.

Reklamlar

UNUTMAYIN! YORUMLAR DİĞER KULLANICILARA YOL GÖSTERİR

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s