Google Plus Profil Resim Linkini Bloguna Ekle


Web Yönetici Araçları Blog İstatistikleri

Google Authorship, Yazarlık” hesabınızı oluşturduysanız, fotoğraf profilinizin bir bağlantısı, artık içeriğinizin yanında görüleceği anlamına gelmektedir.
Google Arama Dünyasında yazarlık bilgilerinizin görülmesini istiyorsanız içeriklerinizi Google Profilinize bağlamanız gerekmektedir.”

Doğrulanmış Yazar görseli

Bir önceki yazımda bu konu ile ilgili anlatım yapmıştım. Kısaca özetlemek gerekirse, Google arama sonuçlarında (SEO) profil resminiz, blog linkiniz, yazınızın kısa bir özeti ve yazarın diğer konuları şeklinde, görülecek.Blog yazılarımızın böyle bir görüntü ile arama sonuçlarında çıkması hepimizin en çok istediği konudur. Web üzerinde bu konular ile ilgili birçok anlatıma raslamanız mümkündür. Bu işlemin en basit yöntemini araştırdım ve sizlerle paylaşmak istedim. Bir “Link” bağlantısı ile bu işi yapabiliyoruz. Aşağıda anlatacağım bu linki ekledikten sonra bir, iki gün beklemeniz gerekebilir.Bu işlemden sonra, Google arama motorlarının en kısa zamanda  bloglarımızı taramasını beklemekten başka yapabilecek bir işlemimiz yok.
Hemen yapacağımız uygulamaya geçelim.

1.Blogger hesabınıza giriş yapın
2.Şablon ⇒ HTML Düzenle
3.CTRL +F araması ile <head> kodunu bulun.Fazla aramanıza gerek kalmayacak blogger HTML kodlarının en başında yer almaktadır.Bakdığınızda göreceksiniz.
4.Aşağıdaki linki “Kendi ID numaranızla değiştirin” (Sarı renkle belirtilmiştir)
5. <head> kodunun altına yapıştırın.Şablonunuzu kaydedin.
Yapılan işlemlerin doğrulunu anlamak için ;
https://www.google.com/webmasters/tools/richsnippetsadresine giderek, blogunuzun URL’ sini yazın önizleme ile kontrol edin.

Yazı Kalıbımız :

 

 

<link href=’https://plus.google.com/114021536527450214647&#8242; rel=’author’/>

 

Yazarlık bilgilerinizi Webmastır yönetici araçlarında Laboratuar/Yazar İstatistiklerinden görebilir, Detaylı bilgi için, yardım merkezini inceleyebilirsiniz.
Her yazımız da belirttiğimiz gibi, yine hatırlatmakda fayda görüyorum.Yazılarınız özgün ve size ait olsun.Kopyala yapıştır yapmayın. yapıştırma tekniğini kullanacaksanız, yazardan izin alın ve yazıyı aldığınız sayfaya bağlantı linki verin.

Reklamlar

8 Replies to “Google Plus Profil Resim Linkini Bloguna Ekle”

  1. @Seyfettin
   Bey geç cevap yazdığım için kusura bakmayın.Bu yazınızı gördüm ve bu konuda bilgi girmemiştim.Diğer blog yazıma eklediğim yazarlık konusu mevcut.Ancak Google yazar bilgisi için php şablona kod girmek gerek sizde biliyorsunuz wordpress uzantılı olunca kontrol paneline girişimiz yok.Bu nedenle yapamıyoruz.Ancak farklı bir yol var.Blogger ile blog kurduysanız aramalarda zaten otomasyon olduğu için resminiz çıkıyor.

   Beğen

  1. @halis
   Bey burada anlatılan konu Google Plus ile Profil ilişkilendirmesi.Siz sayfa değişimi yapıyorsunuz. Mümkün değil olmaz.Google Plus bir çalışma prensibi vardır ve koşullarda çalışır.Linkler ve uygulamalar hepsi bir hiyararşi içinde olur.Bunu ne siz ne de ben değiştirebilirim.olması gerekeni yapmanız gerek.

   Beğen

UNUTMAYIN! YORUMLAR DİĞER KULLANICILARA YOL GÖSTERİR

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s