WordPress Web Sitene Google Drive Slayt Ekle


Google Drive, Slayt programını kullanarak, WordPress web sitenize hiçbir JavaScript kod eklemeden kendi Slayt medyanızı ekleyin.

WordPress sunucularında barındırılan, blogismi.wordpress.comsubdomain” blog temanız Html kod eklemenize izin verir. Google Drive, ile hazırlayacağınız bir slayt sadece Html ve iframe kodlarından oluşmaktadır.

wordpress-slayt-eklentisi

Öncelikle, WordPress yazılımı ile ücretsiz blog kurmak isteyen veya düşünen kullanıcı arkadaşların kafasını karıştıran Sunucu, Kendinden barındırmalı Sunucu gibi önemli bir konuya açıklık getirelim.

Blog Barındırma Hizmeti Sunucu:

1. Sunucu: Sunucu , bilgisayar ağlarında, diğer ağ bileşenlerinin (kullanıcıların) erişebileceği, kullanımına ve/veya paylaşımına açık kaynakları barındıran bilgisayar birimi. Bir ağda birden fazla sunucu birim bulunabilir. Farklı çeşitleri de vardır. Detaylı bilgi için Wikipedia Sunucu okuyabilirsiniz.

2. Karşıda barındırılan sunucular: Karşıda barındırılan sunuculara en iyi örneği Blogger için, blogsport.com ve WordPress için, wordpress.com. alt domain “subdomain” verebiliriz. Bu sunucuların belli bir depolama sınırı vardır.

3. Kendinden barındırmalı sunucular: Herhangi bir Sunucu hizmeti veren firmadan seçiminize bağlı bir paket seçip her yıl para ödeyerek web site verilerinizi depoladığınız sunucudur. Aşağıda verilen örnek siteleri inceleyin;

Karşıda barındırılan sunucu için örnek web site linki: https://adnanguney.wordpress.com/

Kendinden barındırmalı sunucu için örnek web site linki: http://www.adnanguney.com/

Yukarıda verilen kısa bilgilerin faydalı olacağını düşünerek, hemen asli konumuz olan WordPress blogunuza Google Drive, Slayt yazılımını kullanarak resimli, kayıcı değişken animasyon ekleyebileceğiniz Slayt eklentinize geldi.

Devamını Oku >>

Reklamlar

UNUTMAYIN! YORUMLAR DİĞER KULLANICILARA YOL GÖSTERİR

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s