Blogcu Yol Haritası


Blogger Yeni Blogcular İçin Yol Haritası

Blogger ile Yeni bir blog açtınız, blog yazılarında birçok yazı var aradığınızı bulamıyorsunuz, blogunuzuda hemen yapılandırmak istiyorsunuz.Bu yazıyı hemen okuyun.

Açıklama :

Yazılar arasında bizde bazen kayboluyoruz. Bu yazımı sizlere bu nedenle yazdım.Lütfen adımları iyi takip edin.Kısa ve öz olmasına dikkat ediyorum.

Yazı içinde verdiğim bağlantı linklerine tıklayarak açıp incceleyin. (Önemli)

→ Önce Blogunuz için ne aradığınıza karar verin. Aradığınız konuya en yakın kategoriyi seçin. Kategori için buradan inceleyebilirsiniz. Kategoriler yeni yazılar eklendikce güncellenmektedir.

→ Alternatif Kategori Blog sağ tarafda açılır menüde en üstttedir ve aynıdır.

→ Blog çalışmalarınızın tam olması için ilk yapılacak işlem Blog ayarlarıdır. Blog ayarları kategorisi açıldığında yazıları en alttan okumaya bakın. Blogları bir okul gibi düşünün ilk yazı en son yazı olarak sıralanır.Okullarımızı sıralamak gerektiğinde ilk okul, orta okul, lise gibi düşünürseniz, mantığı anlayacaksınız.

→ Yazı içinde geçen yorumları inceleyin. Anlayamadığınız konularda size yardımcı olabilecek ipuçları verecektir. Yorumlar neden önemlidir bakın.

→ Bir blogun eli ayağı konumunda olan, Web Yönetici araçlarını kesin kullanın.Blog hatalarını ve ikazları alabileceğiniz tek yer orasıdır. Bloglarınızın tüm hareketlerini buradan görebilirsiniz. Web araçları ile ilgili tüm konulara verdiğim bağlantıdan ulaşarak inceleyin.

→ Blog site haritası nasıl gönderilir inceleyin. Konu Web araçlarında da verilmiştir.Site haritası blogunuzun Google’un dizine eklenmesi için çok önemlidir. Nasıl göndereceksiniz konular içinde anlatılmaktadır.

→ Web araçlarında blogunuzun size ait olduğunu Web Mülkü denilen kod ile teyid etmeniz çok önemlidir.Yarın birgün blogum kayboldu diye aramazsınız.

Web mükü ile ilgili tüm konular Web araçları kategorisinde yer alır.

→ Blog Gatgetler için tüm konuları bağlantıdan izleyin.

→ Blog kurulumu için anlayamadığınız konuların videoları Blog eğitim videoları başlıklı kategori etiketinden ulaşabilirsiniz.

→ Blogunuzu Google Plus ile entegre edin ve profilinizi yapılandırın. bu yapılandırma Blogunuzun arama motorlarınca görülmesini sağlayacaktır.

→ Google, Arama Motorları Optimizasyonu, SEO konusunda biraz bilgi edinebilirsiniz. Seo için link bağlantısı.

→  Google arama motorları optimizasyonu ile ilgili blog menüsünde 32 sayfalık slaytı izleyebilirsiniz. Bu slayt Google geliştiricileri tarafından, Web ve Seo konusunda tam bilgi vermektedir. Başınız sıkışınca mutlaka bakmanızı tavsiye edebileceğim bir yazı dizisidir.

→ Adsense ile ilgili bilmeniz gerekenler resimli ve videolu olarak, Kategoriler sekmesinde Adsense başlıklı etiket ile anlatılmaktadır.

Google Dökümanlar ile yapamayacağınız işlem yoktur, inceleyin

→ Blog Tema , Şablon , ile ilgili tüm konular

→ Bilgisayarınızda Güvenlik ve Bakım sorunları ile ilgili yazılar

→ Bilgisayar Tarayıcı bilgileri ile ilgili yazılar

→ Google Analistik ile Blogger nasıl entegre edeceksiniz yukarıda verdiğim Web araçları kategorisinde yer almaktadır.

Sosyal eklentiler , Facebook , Alexa , Pinterest , LinkWithin , Bing , Bulut Depolama , Yandex , Google Sites , WordPress , Tumblr ve benzeri birçok konuları Kategoriler sekmesinde yer almaktadır.

→ Yukarıda anlatılan konulardan farklı olarak Google Gruplar ile krduğum forum kısmına resimlerinizi ekleyerek tüm sorunlarınızı da belirtebilirsiniz.

Lütfen Spam olabilecek işlemden kaçının. Burası Google Formudur ve size zararı dokunacak eylemlerde bulunmak istemem. Ciddi sorular sorabileceğiniz, blog URL ve PC özellliklerinizi belirtebileceğiniz, hatalarıi konuları resimleyip ekleyebşleceğiniz bir alandır. Bu kısımda yazılan yazıların arama motorlarında görüldüğünü unutmamanızı bir kez daha hatırlatmak isterim.

Guney59 Paylaşım Google Gruplar için giriş linki.

Yukarıda anlatılan konuları tam olarak uyguladığınızda Google Dostu site olacağınızı artık düşünebilirsiniz. Blogunuzdaki birçok hatayı düzeltmiş ve yazılarınızı yazarak geleceğe umutla bakabilirsiniz.

NOT:

1. Özel bir isteğiniz varsa yorumlar kısmından belirterek bu konuda yazı yazılmasını isteyebilirsiniz. İstek hattı kategorimizi veya Sorunlar Köşemizi de kullanabilirsiniz. Yazınızı göremezseniz daha fazlasını yükle tıklayın.

2. Blog’umda Misafir yazı yazabilir , blogunuzun hızlı yükselmesini sağlayabilirsiniz.

Reklamlar

UNUTMAYIN! YORUMLAR DİĞER KULLANICILARA YOL GÖSTERİR

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s